Odkryj biblioteki Python przydatne w automatyzacji

Dzisiaj chciałbym podzielić się z Wami wyjątkowym repozytorium, które zawiera zbiór biblioteki Python przydatne w automatyzacji. Wykorzystasz je w skryptach automatyzujących zarządzanie sieciami komputerowymi. Repozytorium dostępne jest na GitHub Szkoły DevNet dla wszystkich. Jest to projekt, który może zainteresować zarówno początkujących, jak i doświadczonych programistów sieciowych. A co w nim znajdziesz? Szczegóły poniżej.

Zbiór narzędzi w ramach Szkoły DevNet

Repozytorium, o którym wspomniałem, zostało stworzone przeze mnie w ramach repozytorium Szkoły DevNet, ponieważ serwis jest platformą edukacyjną, która specjalizuje się w dziedzinie automatyzacji sieci. Repozytorium zawiera zbiór bibliotek Pythona, które pokazują różne aspekty pracy przy automatyzacji sieci. Znajdują się tam między innymi znane biblioteki jak Netmiko, NAPALM, Nornir czy Paramiko, ale też wiele mniej popularnych.

Ale zanim przejdziemy do szczegółów, pamiętajcie, że jeśli jesteście zainteresowani tematem automatyzacji sieci, warto dołączyć do listy mailingowej Szkoła DevNet, gdzie otrzymacie regularne informacje o nowościach, ciekawych projektach i wartościowych materiałach związanych z automatyzacją sieci. A w prezencie dodatkowo także dokument “7 sekretów udanego projektu automatyzacji”.

Previous slide
Next slide

Co znajdziesz w repozytorium?

Repozytorium, które dla Was przygotowałem, zawiera praktyczne  biblioteki Python przydatne w automatyzacji, czyli wykorzystywane przez programistów zarówno w małych skryptach jak i rozbudowanych aplikacjach do automatyzacji sieci. Dzięki temu repozytorium nie musicie już szukać rekomendowanych narzędzi, które sam używam w swoich projektach. Repozytorium podzielone jest na kategorie, wśród których znajdziecie:

  • Biblioteki ogólne, czyli najbardziej popularne narzędzia, które znać powinien każdy inżynier i programista DevNet.
  • Biblioteki do zarządzania urządzeniami sieciowymi i parsowania konfiguracji.
  • Jak już pobierzecie konfigurację czy dane telemetryczne z urządzeń to na pewno przydadzą się biblioteki do analizy danych sieciowych.
  • Narzędzia wyszczególnione w bibliotekach do automatyzacji testów sieciowych oraz bibliotekach do bezpieczeństwa sieciowego przydadzą się do automatyzacji codziennych zadań.
  • Nie mogło też zabraknąć bibliotek do pracy z chmurą publiczną.
  • Znajdziesz też inne przydatne biblioteki na przykład do operacji na adresach IP czy numerach telefonicznych.

Dlatego serdecznie zachęcam Was do odwiedzenia repozytorium pod adresem https://github.com/SzkolaDevNet/Python-Biblioteki-do-automatyzacji-sieci/ i eksploracji tego bogatego zasobu wiedzy. Możecie pomóc mi też rozwijać ten zbiór wysyłając swoje propozycje mailem lub jako pull request w samym repozytorium.

E-BOOK

Zaczynasz swój pierwszy projekt związany z automatyzacją?

Ten e-book jest dla Ciebie! Zawiera sprawdzone podejście, które realizowałem w wielu projektach. Sprawdź co możesz zrobić, by odnieść sukces!


Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZdradziĆ Ci sekretY udanego projektu automatyzacji?

(link otwiera się w nowym oknie)