Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część VII
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część VII

Gdy po reinstalacji za pomocą mechanizmy Zero Touch Provisioning maszyna wirtualna się uruchomi odtwarzamy z kopii zapasowej konfigurację Cisco ISE. Jest to o tyle proste, że w konfiguracji ZTP wskazaliśmy, że API Cisco ISE ma być domyślnie aktywne. Zapraszam na ostatnią część cyklu, w którym odtworzymy konfigurację Cisco ISE z

Czytaj więcej »
Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część VI
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część VI

Czy możemy uruchomić Cisco ISE i dokonać wstępnej konfiguracji bez dostępu do konsoli? Tak, służy do tego ZTP. Mechanizm Zero Touch Provisioning na Cisco ISE pozwala na przekazanie podstawowych parametrów konfiguracyjnych do nowej maszyny wirtualnej oraz uruchomienie podstawowych usług. Dzięki temu dostęp do konsoli za pomocą hypervisora nie jest wymagany.

Czytaj więcej »
Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część V
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część V

W poprzednich dwóch krokach sprawdziłem warunki, czy w ogóle mogę odtworzyć Cisco ISE z kopii zapasowej. Sprawdziłem czy mam “świeżą” kopię zapasową oraz czas licencji trial jest bliski wyczerpania. Jeżeli oba warunki są spełnione to mogę przechodzę do odtworzenia maszyny z kopii zapasowej. Na początek jednak muszę wyłączyć działającą maszynę

Czytaj więcej »
Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część IV
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część IV

W kolejnym wpisie z cyklu zajmiemy się sprawdzaniem drugiego z warunków, które są niezbędne do podjęcia decyzji o odtworzeniu z kopii zapasowej. Pokażę Ci teraz jak sprawdzić ważność licencji trial, czy liczba pozostałych dni jest mniejsza niż 21. Wykorzystamy do tego API dostarczane przez Cisco ISE.

Czytaj więcej »
Co robić, gdy skończy się miejsce na / w Cisco Modeling Labs
Porady

Co robić, gdy skończy się miejsce na / w Cisco Modeling Labs?

Chciałem przed chwilą dokonać aktualizacji mojej instalacji Cisco Modeling Labs do najnowszych wersji 2.7. Okazało się jednak, że na głównej partycji skończyło się miejsce. Było to trochę zaskakujące. Wszystkie obrazy jak i wirtualne maszyny przechowuję na zupełnie innym woluminie. Co zajmowało prawie cała przestrzeń dysku?

Czytaj więcej »
Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część III
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część III

W kolejnym wpisie z cyklu zajmiemy się sprawdzeniem daty ostatniego backupu. Potrzebuję sprawdzić, czy spełniony jest pierwszy z moich warunków pozwalający na odtworzenie Cisco ISE z backupu. Jest to dostęp do kopii zapasowej, która została wykonana nie wcześniej niż wczoraj. Jest to warunek, które sam ustaliłem, gdyż równie dobrze mógłbym

Czytaj więcej »
Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część II
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część II

W tej serii artykułów pokazuję jak stworzyłem w swoim labie automatyzację procesu cyklicznego odtwarzania Cisco ISE w postaci maszyny wirtualnej. W pierwszym artykule przedstawiłem Ci projekt. z jakich komponentów korzystam. Opisałem też jak wygląda konfiguracja Jenkinsa, a dokładniej jak utworzyłem w nim nowy projekt. Spójrzmy teraz dokładniej jakie dodatkowe komponenty

Czytaj więcej »
Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu - część I
Ansible

Automatyzacja odtwarzania Cisco ISE z backupu – część I

W tej serii artykułów przybliżę Ci jeden z moich ostatnich projektów do domowego labu. Nie ukrywam, że lubię mieć lab always-on, czyli taki, który działa, który ma skonfigurowane pewne funkcjonalności, do których w każdej chwili mogę się odwołać, sprawdzić je czy zmodyfikować. Powstała więc potrzeba zautomatyzowania procesu budowania maszyny wirtualnej

Czytaj więcej »
Włączanie Cisco UCS skryptem w Python
Wtorki z Pythonem

Włączanie Cisco UCS skryptem w Python

Jeżeli w Twoim domowym labie ląduje serwer Cisco UCS, to być może nie chcesz by działał 24/7. Prąd jest drogi, szumi to niemiłosiernie i jak nie masz serwerowni w garażu to po paru dniach będziesz miał dość odgłosów serwerowni w swoim domu. Z drugiej strony leń siedzi w każdym z

Czytaj więcej »
Jak definiować kontekst zapytań w ChatGPT
Porady

Jak definiować kontekst zapytań w ChatGPT

W miarę rozwoju sztucznej inteligencji, ChatGPT stał się jednym z najbardziej zaawansowanych modeli generatywnych, który potrafi odpowiadać na różnorodne pytania i prowadzić rozmowę z użytkownikami. Jednak istnieje pewien aspekt, który odgrywa kluczową rolę w uzyskiwaniu trafnych i zrozumiałych odpowiedzi – kontekst. Przyjrzyjmy się czym jest i jak definiować kontekst w

Czytaj więcej »